Bezpłatna porada prawna

Dwa razy w miesiącu jest możliwość skorzystania z porady prawnej po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (czwartki)


Bezpłatna porada finansowa

Raz w miesiącu jest możliwość skorzystania z porady finansowej po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (wtorki)


Bezpłatna porada socjalna

Raz w miesiącu jest możliwość skorzystania z porady socjalnej po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (czwartki)


Bezpłatne konsultacje psychiatryczne

Raz w miesiącu jest możliwość skorzystania z konsultacji u lekarza psychiatry po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (piątek)


Aktualnie w poradni przyjmują wykwalifikowani specjaliści oraz wolontariusze:


Agata Śniegula-Gadek

Psycholog, Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień

kierownik Poradni

Ukończyła Szkolenie z zakresu Terapii Poznawczo-Behawioralnej w profilaktyce i terapii osób uzależnionych, szkolenia z zakresu dialogu motywującego oraz uzależnień behawioralnych. Realizator rekomendowanego programu Candis oraz programu wczesnej interwencji Fred goes net. Od 2010 roku pracuje z osobami uzależnionymi i ich rodzinami, zarówno w ośrodkach stacjonarnych, jak i ambulatoriach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji, przestrzega Kodeksu Etyczno-Zawodowego. Zarówno zawodowo jak i prywatnie interesuje ją człowiek i jego opowieść. Lubi rozmawiać i słuchać. Jest miłośniczką zwierząt i gór, szczęśliwą mamą i żoną.

„W pracy terapeutycznej pomagam ludziom osiągnąć spokój, zaszczepiam w nich pogodę ducha i bazuje na ich potencjale.”


Kamila Wawrzycka

Pedagog, Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień

Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorka badań i publikacji o tematyce relacji między osobami osadzonymi w zakładach karnych a ich partnerkami, a także z zakresu resocjalizacji. Pracuje z osobami zagrożonymi uzależnieniem bądź uzależnionymi od substancji i czynności, a także z ich bliskimi i rodzinami. W pracy terapeutycznej integruje metody w obrębie różnych podejść psychoterapeutycznych. Ukończyła Ogólnopolskie Szkolenie z zakresu Terapii Poznawczo-Behawioralnej w profilaktyce i terapii uzależnień, szkolenie „Uzależnienia behawioralne – program szkoleniowy dla Specjalistów Terapii Uzaleznień”, Akademię Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych, szkolenia w zakresie Dialogu Motywującego w leczeniu uzaleznień.

"Praca terapeutyczna jest dla mnie pasją, dlatego aktywnie rozwijam się w tym obszarze, biorąc udział w szkoleniach, a także superwizując swoją pracę.!"Izabela Moskal-Sobolewska

Pedagog, Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzaleznień

Ukończyła szkolenie nt. skutecznych metod profilaktyki i terapii w odniesieniu do uzależnień behawioralnych, szkolenie z dialogu motywującego oraz Szkołę Trenerów „SIEĆ” PLUS rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Realizator rekomendowanego programu CANDIS. W przeszłości streetworker i współzałożycielka Ośrodka Leczenia Uzależnień Monar w Milejowicach, gdzie pracuje od 2001 roku. W latach 1999-2001 uczyła się i współpracowała z Markiem Kotańskim, a swoje pierwsze kroki zawodowe stawiała w warszawskiej Poradni przy ul. Hożej.

„Lubię ludzi, a moja życiowa zasada brzmi: co siejesz to zbierzesz.”

Justyna Stadniczenko

Socjolog, Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień

Realizatorka Candis oraz Programu Ograniczania Picia. Ukończyła Akademię Profilaktyki i Uzależnień Behawioralnych, szkolenie z Dialogu Motywującego, Szkolenie z zakresu Terapii Poznawczo-Behawioralnej w profilaktyce i terapii uzależnień. Aktualnie w trakcie 4 -letniej Szkoły Psychoterapii rekomendowanej przez PTP. Fascynuje się przyrodą, opiekuje się dogiem argentyńskim, bezdomnymi kotami i stadem owiec.

„W pracy terapeutycznej najbardziej zależy mi na przekazaniu, że jest nadzieja.”


Tomasz Gadek

Psycholog, Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień

Pełnomocnik Stowarzyszenia MONAR ds. profilaktyki.

.